Image
Image

Kodėl geoterminis šildymas ?

Kodėl geoterminis šildymas ?

 

 Kur begyventumėte, Jūsų sklype yra šilumos, kurią galima panaudoti namui apšildyti. Geoterminio šildymo sistema iš natūralių šaltinių – žemės, oro, vandens - ima susikaupusią saulės šilumą ir panaudoja ją namo šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui. Taip Jūs gaunate net tris ketvirtadalius nemokamos energijos iš gamtos, todėl mokate tik už sunaudotą elektros energiją, kuri naudojama tik šilumos tiekimo procesui palaikyti. Tai ženkliai sumažina išlaidas būsto šildymui. Šildantis būstą šiuo būdu, viena kilovatvalandė kainuoja maždaug 8-11 centus. Tai dukart mažiau nei šildantis gamtinėmis dujomis ir keturiskart pigiau nei elektra. Geoterminio šildymo sistemą galima prijungti prie grindinio šildymo, radiatorių, kolektorių ar kombinuotos namų šildymo sistemos. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti geoterminio šildymo privalumus rekomenduojama šilumos siurblius jungti prie žematemperatūrių šildymo sistemų. 

Jei pasirinksite geoterminę šildymo sistemą, Jums nereikės gaišti laiko derinant projektus, kiekvieną mėnesinį mokėti abonentinių mokesčių, kelis kartus per parą kurti kūrenimo katilo.

Geoterminio šildymo sistema plačiai paplitusi visoje Europoje. Švedijoje taip apšildoma net 70 proc. gyvenamųjų namų. Tai ekologiškiausia sistema, nes šilumos siurblys į aplinką neišskiria jokių teršalų. Todėl ši sistema sparčiai populiarėja ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje.

Geoterminio šildymo privalumai 

  • patikima, taupi, pažangi ir ekologiška šildymo sistema;
  • tokia sistema pasiekia gana aukštą COP (efektyvumo koeficientą) nuo 3 iki 6, net ir šalčiausiomis žiemos naktimis, kadangi šilumos siurblys sunaudoja 1 kW elektros energijos ir pagamina 4 - 5 kW šiluminės energijos;
  • klasifikuojama kaip patogi sistema kurią „įtaisiai ir pamiršai“, todėl kad šiai sistemai reikia minimalios priežiūros, o tai suteikia komfortą;
  • nebereikia apsirūpinti kuru/degalais;
  • šildo patalpų erdvę ir karštą vandenį;
  • kartu galima kombinuoti ir saulės energijos kolektorių sistemą.

 

 

Parašė GEOšiluma