Image
Image

Šilumos siurblys – švarios energijos šaltinis

Šilumos siurblys – švarios energijos šaltinis

Mūsų, Žemės gyventojų, didžiausias šilumos šaltinis yra saulė. Ji šildo žemę, orą ir vandenį. Tačiau žmonija panaudoja tik minimalų kiekį šios, nuolat gamtoje kaupiamos atsinaujinančios ir nieko nekainuojančios, terminės energijos.

Šilumos siurbliuose terminė energija paverčiama šiluma. Šie siurbliai suteikia galimybę panaudoti  atsinaujinančią energiją šildymui, neteršiant aplinkos toksinėmis medžiagomis bei ženkliai sumažinant išlaidas būsto šildymui. Nesvarbu, ar tai terminė energija iš mus supančio oro, žemės ar vandens telkinio.

Šilumos siurblys – tai buitinis šaldytuvas, veikiantis atvirkštiniu principu.

Šaldytuvas šilumą, atsiradusią vidinėje dalyje, perkelia į aplinką. Šilumos siurblys terminę energiją, esančią aplinkoje, t.y. žemėje, ore, vandenyje perkelia į Jūsų būstą. Jį sudaro keturi pagrindiniai komponentai: garintuvas, kondensatorius, išsiplėtimo bakelis (mažina slėgį sistemoje) ir kompresorius (didina slėgį sistemoje). Šilumos siurblyje cirkuliuoja šaltnešis, kuris priklausomai nuo ciklo eigos ir fazės, būna skystoje arba dujinėje formoje.

COP. Ką jis reiškia?

Šilumos siurblio efektyvumą apibrėžia naudingumo koeficientas (COP), kuris nusako kiek šiluminės energijos gali perkelti šilumos siurblys. Kuo jis aukštesnis, tuo šilumos siurblys efektyvesnis. Naudingumo koeficientas vertinamas pagal tai, kiek iš sunaudotos elektros energijos, šilumos siurblys gali pagaminti šiluminės energijos. 

Pavyzdys: šilumos siurblio naudingumo koeficientas lygus 3, tai reiškia, kad sunaudodamas 1/3 elektrinės energijos, suteikia 2/3 “nemokamos” šiluminės energijos. 

Atminkite, kad šilumos siurblio efektyvumas gali būti pateiktas prie skirtingų aplinkos temperatūrinių sąlygų. Būkite atidūs lygindami skirtingų gamintojų šilumos siurblius.

Atsinaujinanti energija – geriausias sprendimas Jūsų komfortui, aplinkai bei klimatui.

Gruntas, oras, vanduo – čia kaupiasi terminė saulės energija, kurią mes galime ir privalome panaudoti. Europos Sąjunga yra nurodžiusi, kad jau 2020 metais iki 20 proc. namų ūkių turės būti šildomi aplinkai nekenksmingais šilumos šaltiniais. Šilumos siurblys yra vienas iš draugiškiausių technologinių sprendimų, mus supančiai aplinkai ir mūsų kišenei, garantuojantis maksimalų komfortą ir ilgą tarnavimo laiką.

Ekonomija

Katilinės su šilumos siurbliu įrengimas reikalauja didesnių finansinių investicijų, nei alternatyvūs būsto šildymo būdai, tačiau mažos darbinės sąnaudos greitai atperka investiciją. Naudodami šilumos siurblį išvengiame kuro (anglys, malkos, briketai, granulės, dujos, dyzelinas) kainų svyravimų, kurie vyksta kiekvienais metais. Nereikėtų užmiršti ir šilumos siurblio teikiamo komforto – Jūs užmiršite ką reiškia kuro paieška, sandėliavimas bei šildymo sistemos ir dūmtraukio valymas.

Šilumos siurblio nauda

  • Nereikalingos patalpos kuro sandėliavimui
  • Nereikalingas pečkūrys
  • Nereikalingas dūmtraukis bei jo priežiūra
  • Mažos būsto šildymo išlaidos
  • Pridėtinė vertė būstui
  • Mažiausia įtaka būsto šildymo išlaidom dėl nuolatinių kuro kainų svyravimų ir augimo
  • Nepriklausomybė nuo centralizuoto šilumos tiekėjo

Ekologija

Skirtingi šilumos šaltiniai skirtingai veikia aplinką. Pasirinkdami šilumos siurblį, nuo 60% iki 80% energijos gaunate iš saulės, o tai neturi jokio neigiamo poveikio gamtai.  Šilumos siurblio elektrinės sąnaudos sudaro tik mažą dalį energijos, kurią Jums suteikia šilumos siurblys. Rinkdamiesi šilumos siurblį, tampate draugiškas aplinkai, vartojate atsinaujinančią energiją ir mažinate šiltnamio efektą.

Nors tai ir maži žingsneliai švaresnio pasaulio link, tačiau didžiausią efektą pasieksime pradėdami nuo savęs…

 

Parašė GEOšiluma